BLOG+

« zpět
07.04.2016

Kdo pro vás píše?

Unknown 10917265_915426878467918_3575510793055819282_n
 Je mi 30 let, mám ráda architekturu, design, cestování a fotky. Vystudovala jsem fakultu stavební ČVUT, pracuji ve stavebnictví, ale momentálně si užívám rodičovskou dovolenou. Můj blog můžete číst ZDE.  Jsem studentkou dějin kultury na Karlově univerzitě v Praze. Kdybych měla vybrat, jaké umění je mi nejblíž, asi bych strávila spoustu času rozhodováním a nakonec stejně nezvolila jen to jedno. 

Home_Living_English_300x250


Články Barbory Rosalie

Minimalismus&Maximalismus pro Fashion&Design Festival

Minimalismus mám ráda, především v interiéru, architektuře a v módě. Jednoduchá geometrická forma Minimalismu, ať se týká architektury, designu či módy, dosáhne Maximálního efektu ve své formě než zbytečně přidané atributy, které by narušily výsledek daného díla. Proto jsem si vybrala z výstavy..... čtěte dále.

 

Individualita pro Fashion&Design Festival

Téma tohoto měsíce Fashion&Design Festivalu je Individualita. Individualitu chápu, jako výjimečnost. Individualitu má každý člověk, jen se ji možná někdy bojí podtrhnout a předvést. Prohlédněte si v celé expozici Fashion&Design Festivalu, jak si Individualitu představují designéři..... čtěte dále.

 

Odraz umění pro Fashion&Design Festival

V dubnu představuje Fashion&Design Festival expozici ODRAZ UMĚNÍ. Celou výstavu si můžete prohlédnout ZDE. Odrazem umění může být inspirace z uměleckého díla, obrazu, sochy, architektury, přírody, nebo módy, který lze zachytit třeba ikonickým fotoaparátem.... čtěte dále.

 

Čistá linie pro Fashion&Design Festival

Ve funkcionalismu a minimalismu můžete vidět čistou linii. Jen si představte Vilu Tugendhat od Maise van der Rohe nebo Müllerovu vilu od Adolfa Loose. To jsou čisté linie, bez zbytečných ornamentů. Pro funkcionalismus je důležitá funkce a pak forma. Minimalizmus se vyznačuje střídmostí, redukcí formy a materiálu.

Čistou linii si představuji jako.... čtěte dále.

 

BEST OF 2015 pro Fashion&Design Festival

Fashion&Design Festival je virtuální prostor, kde každý nový měsíc naleznete novou expozici designérů, návrhářů, malířů, sochařů, šperkařů, architektů a dalších výtvarníků. Můžete se těšit na nové téma expozice a jak ho pojmou noví vystavovatelé. Fashion&Design Festival je zajímavý pro začínající tvůrce, ale zároveň je vhodný i pro renomované vystavovatele. Každý nemá možnost a čas navštěvovat všechny výstavy a veletrhy. Virtuální prostor Fashion&Design Festivalu je vhodný způsob zviditelnění pro vystavovatele a pro návštěvníky pohodlný způsob objevování nových designérů.... čtěte dále.

 

Inspirace pro Fashion&Design Festival

Kde hledá designér, architekt, malíř, sochař, návrhář inspiraci? Téma inspirace je již 5. virtuální přehlídkou Fashion&Design Festivalu.

Nejlepší inspirace, kde je vše dokonale navrhnuté a vymyšlené, je příroda.... čtěte dále.

 

Tvary pro Fashion&Design Festival

Tvar je jeden z nejdůležitějších prvků designu, aby daná věc mohla stoprocentně plnit svou funkci, musí mít dobře navržený tvar, a je jedno, jestli se jedná o oděv, určitý výrobek nebo architekturu. Za vývojem tvaru kvalitního designu, je mnoho práce, od prvotních skic, prototypů až po finální výrobek, který stojí za to mít. Pro inspiraci je asi nejjednodušší podívat se do přírody, kde je vše ideálně navržené.

Tvar hezky vystihuje definice z knihy Výtvarná geometrie.... čtěte dále.

 

Barvy pro Fashion&Design Festival

Miluji barvy, barvami můžeme zvýraznit přednosti, ale i zakrýt nedostatky, ať se to týká módy, designu či architektury. Pokud v barvách trochu tápete, lze použít pár základních pravidel, abyste si byli více jisti.

Čím méně, tím lépe. Když chcete použít barvy v interiéru, pomůže Vám rozdělení barev na 60% - 30% a 10%.  Pravidlo je vhodné, aby .... čtěte dále.

 


Články Zuzany Markové

Zuzana Marková - Afrika

Inspirace folklorem v rámci módy, mne zajímá již delší dobu, zvláště pokud jde o českou módní tvorbu, kde se folklorem v posledních několika sezónách nešetří.

Nedávno jsem ale vlivem různých okolností přišla na chuť i jinému folkloru, než je ten český. Začaly mě moc bavit tradiční oděvy, doplňky a šperky z oblasti Afriky. ...čtěte dále.

 

Zuzana Marková - Cesta prstenu

V rámci dubnového Fashion&Design Festivalu mě nejvíce zaujaly prsteny Antonie Lécher. Obecně mě fascinují nápady, povyšující rozložitelnost materiálu na další metu a není tomu jinak ani u této začínající šperkařky. ...čtěte dále.

 

Zuzana Marková - Zmeškaný jarní Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend

Na poslední Mercedes-Benz Prague Fashion Week jsem se bohužel musela dívat jen prostřednictvím internetu z postele, kde jsem se snažila vyležet jarní chřipku.

Ráda bych se s vámi nyní podělila o několik kousků, které mě skutečně nadchly, a kdyby mé fondy nebyly tak omezené, jak u studenta bývají, rozhodně bych si je okamžitě pořídila. ...čtěte dále.

 

Zuzana Marková - Zelenější život

Když předposledního únorového dne roku 2016 konečně získal Leonardo DiCaprio svého prvního Oscara (a my víme, že by jich už měl mít na kontě určitě víc), zmínil ve své děkovné řeči také smutný fakt, že rok 2015 byl nejteplejším rokem v historii, kdy jsou tyto hodnoty zaznamenávány. ...čtěte dále.

 

Zuzana Marková - SHOEDAISM

Přibližně před rokem jsem se rozhodla skoncovat s nakupováním oblečení v řetězcích. Inspiroval mě k tomu wokrshop na téma Udržitelné módy, jenž se zabýval problematikou Fast Fashion.

Na počátku tohoto rozhodnutí mi samozřejmě v mysli vyvstaly otázky typu – Kolik peněz budu muset do šatníku investovat? Seženu u autorských značek přesně to, co budu chtít? A co boty? ...čtěte dále.

 

Eva Zoubková a Jasan Zoubek na Fashion&Design Festivalu

Pokud jde o české sochařské umění 20. a 21. století, zřejmě většina z nás přijde na jméno Olbrama Zoubka. Ne každý už ale ví, že v rodině Zoubkových není zdaleka jen jeden umělec a polibek múzy se dědí takřka z generace na generaci.... čtěte dále

 

Ve znamení barev

Říjnový Fashion&Design Festival je ve znamení barev. Osobně mě vždycky zaujmou hlavně autoři, o kterých jsem nikdy neslyšela. Často jsou to velmi talentovaní lidé a já tajně tipuji, zda a nakolik se na českém trhu uplatní.... čtěte dále

Sdílejte na: FacebookTwitterGoogle+

Partneři

Buďte ve spojení:

(c) Fashion&Design Festival 2018 »KONTAKT«, všechna práva vyhrazena / webdesign Studio R3D, s.r.o.