#lovimedesign - nové úlovky

« zpět
16.05.2016

Není to tak dávno, kdy jsme zabloudili do nabídky e-shopu Designeros, ale nemohli jsme si pomoct a už mezi virtuálními regály spolu s Alem nedočkavě čenicháme, abychom vám mohli předložit další zajímavé tipy. Tentokrát jsme opustili kategorii oblečení a vydali se do sfér bytových doplňků.

Závěsná lampa Divný kníže

Na začátek našeho výčtu jsme dali to nejkouzelnější, co jsme našli. Jde o nádhernou závěsnou lampu, která vás okamžitě přenese do jiného světa. Její autorkou je Eva Nečasová a lampa se zrodila v řadě ručně vyráběných svítidel z kolekce Spacelights. Toto závěsné svítidlo je přes metr široké a podle nás dokáže s interiérem úplné divy.

Závěsná lampaZávěsná lampaZávěsná lampa

Clothing Grapple Hook

Dalším produktem, který nás oslovil, je věšák na oblečení ve tvaru kotvy od kanadského autora Jesse Herberta. Tento věšák je nejen krásný, ale také praktický, neboť nezabere skoro žádné místo – je totiž určen k instalaci zavěšením od stropu.

VěšákVěšákVěšák

 

Kartonové (kukačkové) hodiny

Takové kartonové hodiny dokáží být neuvěřitelně vtipným bytovým doplňkem. Zvlášť ve velkorysém kukačkovém provedení. Pravda, kukačka sice nekuká, ale jinak vše šlape jako hodinky. Což je přesně to, co od nich vlastně očekáváme.

Kukačkové hodinyKukačkové hodinyKukačkové hodiny

Kartonová písmena

Chvíli se ještě zdržíme jak u kartonu, tak u autora. Vojtěch Beránek pod svou značkou Kartoons totiž nevytváří jen nápadité kukačky, ale i kartonová písmena, která mohou oživit jinak nudnou polici, potěšit oslavence nebo zabavit dětské osazenstvo. Přirozeně máte na výběr z celé plejády písmen a třešničkou na dortu pro vás navíc může být vědomí, že značka Kartoons „kope“ za udržitelný životní styl.

Kartonová písmenaKartonová písmenaKartonová písmena

Lampička

Začali jsme u osvětlení, a tak je nasnadě u osvětlení zase skončit. Jako závěrečný produkt pro tohoto průvodce jsme vybrali lampu z dílny Petra Lehkého. Lampa je vyrobena převážně z amerického ořechu a plexiskla. Značka Lehký Design je relativně mladá, ale její autor se výrobě nábytku a doplňků věnuje již mnoho let. A my musíme uznat, že nápady má skvělé!

LampičkaLampičkaLampička

Tímto jsme opět u konce a nezbývá nám tedy nic jiného, než popřát vám příjemnou zábavu při dalším hledání. My se budeme těšit v dalším článku.

Nezapomeňte se nám také pochlubit svými úlovky pod hashtagem #lovimedesign a sledovat náš instagramový účet @fashion_design_festival!


Designeros je online prodejní galerie produktů z dílen světových i českých designérů. Milovníci i tvůrci designu a všichni podporovatelé autorské tvorby zde mají možnost se setkat a propojit „bez hranic“.

domov_300x250styl_300x250vychytavky_300x250

Festivalovou expozici DESIGNEROS na téma ODRAZ UMĚNÍ si prohlédněte zde.

Festivalovou expozici DESIGNEROS na téma INDIVIDUALITA si prohlédněte zde.

Festivalovou expozici DESIGNEROS na téma MINIMALISMUS&MAXIMALISMUS si prohlédněte zde.


 

Etsy.com je jeden z těch e-shopů, kde se dá sehnat snad úplně všechno. Chce to jen mít dostatek času a možná alespoň trošku vědět, po čem pátráme. Abychom vám ukázali, jaké poklady můžete na Etsy nalézt, rozhodli jsme se prohledat jej napříč kategoriemi a vybrat to nejzajímavější. Na jednoho průvodce je toho ale příliš, takže brzy očekávejte další díl.

Ručně tkaný polštář

Jedny z nejkrásnějších polštářů, které jsme kdy viděli, se ručně vyrábí v Turecku pod značkou Decolickilimpillows (což nás přivádí k názoru, že jde navíc zřejmě o nejdelší název, jaký jsme kdy přečetli a napsali). Polštáře dýchají orientem a k objednání je nespočet vzorů a barevných provedení. V záložce About se navíc můžete podívat na video, jak se polštáře ve své zemi původu vyrábí.

Ručně tkaný polštářRučně tkaný polštářRučně tkaný polštář

 

Patchworková přikrývka

Patchwork umí být překrásný, a pokud je přímo z Manchesteru ve Spojeném Království, není o čem debatovat. Patchwork se ve Velké Británii zřejmě nenarodil, ale stal se zde velice oblíbeným, a tak ji lze považovat jako takový jeho druhý domov. Vybírali jsme relativně dlouho, než jsme narazili na tento klenot od výrobce NostalgiaKnits, ale našli jsme a hrdě vám nyní představujeme jednu z nejhezčích patchworkových přikrývek, jakou jsme kdy viděli.

Patchworková přikrývkaPatchworková přikrývkaPatchworková přikrývka

 

Pletená přikrývka

Další přikrývkou v našem dnešním výčtu, je pletená přikrývka z merino vlny. No řekněte, nechtěli byste se do ní okamžitě zabalit a z její teplé náruče pozorovat jarní západy slunce? My ano! Majitelka ukrajinské značky JennysKnitCo, která tyto přikrývky a další pletené zboží prodává, se jmenuje Jenny a hlavním pilířem značky a také autorem produků je její maminka.

Pletená přikrývkaPletená přikrývkaPletená přikrývka

 

Sešit z veganské kůže

Pennsylvanský výrobce DogEaredBindery nabízí na Etsy sešity, vyráběné z veganské kůže. Přední strany sešitů jsou zdobeny nápisy či vtipnými citáty z televizních seriálů, nebo knih a my jsme jimi zkrátka okouzleni. Děkujeme výrobcům, jakou jsou tito, že nás svými produkty pozitivně motivují k ručnímu zapisování, které nám vedle mobilů, tabletů a notebooků občas připadá tak zdlouhavé a otravné.

Sešit z veganské kůžeSešit z veganské kůžeSešit z veganské kůže

 

Kosmetická taštička z veganské kůže

Pokud vás zajímají výrobky z veganské kůže, mohla by vás okouzlit třeba kosmetická taštička bulharské značky RadiLeather. Nám tento nejklasičtější tvar sedí úplně nejvíc a moc se nám líbí, že si jako zákazníci můžeme nechat na taštičku natisknout iniciály nebo třeba pro nás důležité datum.

Kosmetická taštička z veganské kůžeKosmetická taštička z veganské kůže

 

A jsme opět u konce. Když budete mít čas a chuť, vydejte se na stránky Etsy, kde určitě najdete něco skvělého. Nebo můžete jednoduše počkat na dalšího průvodce.

Nezapomeňte se nám také pochlubit svými úlovky pod hashtagem #lovimedesign a sledovat náš instagramový účet @fashion_design_festival!


 Etsy Logo small

 

 

Pokladnice kreativních a neotřelých hand made výrobků, které na jednom místě nabízejí prodejci z celého světa. Pestřejší výběr jinde nenajdete.  

Vintage_English_300x250Discover unique handmade and vintage fashion on Etsy.comHome_Living_English_300x250


 

Léto se pomalu, ale jistě blíží a přesvědčují nás o tom i stále příjemnější denní teploty, provoněná rána a příjemné večery. S hezkým počasím přichází nekonečné období drinků, které tak rádi popíjíme na zahradě, u bazénu nebo na slunečném balkoně. A abyste se na léto mohli řádně připravit, zavítali jsme do e-shopu Tescoma, odkud vám opět přinášíme několik zajímavých tipů.

Odšťavňovač VITAMINO

Elektrické odšťavňovače nejsou k citrusovým plodům příliš šetrné a chuť skvělého ovoce často zkazí přítomnost nahořklých slupek, které se do šťávy dostanou. Jedním z nejlepších způsobů, kterými lze odšťavnit citrusy tedy i nadále zůstávají ruční odšťavňovače. Odšťavňovač VITAMINO seženete ve třech barevných provedeních, lze ho mýt v myčce a tříletá záruka je takřka samozřejmostí.


642740642740_col1642740_fun2

Džbán THEO s vyluhováním a chlazením

Druhým produktem, který můžeme doporučit z vlastní zkušenosti, je džbán THEO s vyluhováním a chlazením. My se momentálně nemůžeme nabažit okurkové limonády s limetkou a jen čekáme, až nám příroda nadělí broskve, meruňky a jahody nebo osvěžující mátu. Ve džbánu THEO lze navíc připravovat i teplé čaje nebo studenou limonádu ještě více zchladit nápaditým chladítkem.

646628646628_col1646628_fun1

Šejkr PRESTO

Co by to bylo za léto bez koktejlů? Ať už dáváte přednost alkoholickým nebo nealkoholickým, neměl by vám v baru chybět klasický šejkr, se kterým nejenže připravíte skvělý drink, ale navíc si – jak už to při domácí přípravě koktejlů často bývá – užijete spoustu zábavy. Se šejkrem PRESTO navíc dostanete několik receptů, se kterými můžete začít svou amatérskou barmanskou kariéru.

420712

Kávovar MONTE CARLO

Nezapomněli jsme ani na milovníky kávy a vybrali pro ně elegantní moka konvičku z nerezové oceli, ve které připravíte prvotřídní espreso až pro čtyři osoby. Lze ji použít na plynových, elektrických, indukčních i sklokeramických sporácích a v zimě ji můžete jen postavit na krbová kamna.

647104647104_det1

Dekanter SOMMELIER

Na závěr tohoto průvodce musíme vzpomenout na ty, kteří nalézají oblibu ve víně a více než na autentickou láhev, je těší pohled na elegantní karafu. Karafa Dekanter SOMMELIER je vyrobena z odolného bezolovnatého křišťálového skla a snad každý musí uznat, že se během letní večeře v zahradě musí na stole krásně vyjímat.

695870

Pokud jsme vás inspirovali nebo jen naladili na léto, jsme potěšeni a vězte, že již nyní pracujeme na dalším zajímavém designovém průvodci.

Nezapomeňte se nám také pochlubit svými úlovky pod hashtagem #lovimedesign a sledovat náš instagramový účet @fashion_design_festival!TESCOMA: Nový katalog LÉTO 2016 - novinky, akce, dárky.

A jako malý dárek pro vás máme slevové kupóny od značkového e-shopu Tescoma:

Slevový kód -100 Kč při nákupu nad 2000 Kč (Není možné uplatnit na nákup dárkových poukazů, platnost: do 31.7.2016.)
kód: AF16100
 
 
Slevový kód -200 Kč při nákupu nad 3000 Kč (Není možné uplatnit na nákup dárkových poukazů, platnost: do 31.7.2016.)
kód: AF16200
 
 
20 % sleva na nejdražší jeden kus zboží (Není možné uplatnit na nákup dárkových poukazů, platnost: do 5.6.2015.)
kód: AF16LETO
 
 

Zavítali jsme opět do e-shopu Animadecor a vybrali pro vás několik zajímavých tipů na bytové doplňky.

Lustr Langan

Jako první položku tohoto seznamu, jsme zvolili železný lustr Langan s textilním stínidlem. Bytové osvětlení je důležité a může pomoci dokreslit atmosféru celého pokoje. Jsme si jistí, že ve správném interiéru by se tento luxusní lustr skvěle vyjímal.

lustr-langan

 

Dřevěná dekorace Páv

Dalším předmětem, který nás zaujal, je ručně vyřezávaná dřevěná dekorace s motivem páva. Nejde o velký předmět, ale každou návštěvu bude určitě zajímat, odkud jste si tento suvenýr přivezli. 

drevena-dekorace-pav

 

Zlatý stolek Gatsby

Na tomto stolku nás zaujal už jeho název. Nevíme jak vy, ale my Velkého Gatsbyho milujeme. A to v knížce, i na filmovém plátně. Tento zlatý stolek za svým honosným jménem nijak nepokulhává. Dovedeme si na něm představit vázu s kyticí růží, ale i hromádku knížek nebo šálek kávy.

gatsby-zlaty-stolek-mensi

 

Skleněný lustr

Dostáváme se k již druhému lustru v tomto průvodci, ale zkrátka jsme se nemohli rozhodnout, který vybrat, a tak nezbylo nic jiného, než dát prostor oběma. Tento lustr, který na nás působí značně orientálně, je vyroben z mosazi, železa a skla.

lustr-skleneny

 

Kvetoucí strom života

Kvetoucí strom života můžete vidět i v dubnové expozici obchodu Animadecor a my si nemůžeme pomoci a musíme na tuto zajímavou dekoraci upozornit i v průvodci designovými nákupy. Nenechte se zmást, tato ručně tepaná kovová plastika z Haiti není žádný drobeček. V průměru měří 85 centimetrů, a tak si na ni doma musíte vyhradit dostatek místa.

kvetouci-strom-zivota

 

Pokud se rozhodnete pokračovat v průzkumu sami, nezapomeňte ani na stránky kamenného obchodu Animadecor, kde si třeba můžete přečíst zajímavý článek o upcyklaci.

Nezapomeňte se nám také pochlubit svými úlovky pod hashtagem #lovimedesign a sledovat náš instagramový účet @fashion_design_festival!


Dekorace a nábytek pro domov s duší. 

Animadecor představuje design, interiéry, dekorace, nábytek, bytové doplňky, prostě vše krásné. 
Anima = síla, která vychází z podstaty ženy, krásy, hlubšího pochopení vlastního světa…

anima _DSC6525anima _DSC6556IMG_9594-1

Festivalovou expozici ANIMADECOR na téma INDIVIDUALITA si prohlédněte zde.

 

Sdílejte na: FacebookTwitterGoogle+

Partneři

Buďte ve spojení:

(c) Fashion&Design Festival 2018 »KONTAKT«, všechna práva vyhrazena / webdesign Studio R3D, s.r.o.