Michaela Čapková

Michaela Čapková je v současné době studentkou pražské UMPRUM, v ateliéru Liběny Rochové.
Pod svou značkou "michaelacapkova" tvoří koncepčně ucelené, limitované kolekce s příběhem, přičemž každou z nich vnímá jako vývoj produktu na hranici s výtvarným experimentem a hledání nových přístupů. Kolekce vznikají s důrazem na kvalitu materiálu, zpracování a detail.
FDFMichaela ČapkováMichaela Čapková FDFMichaela ČapkováMichaela Čapková FDFMichaela ČapkováMichaela Čapková FDFMichaela ČapkováMichaela Čapková FDFMichaela ČapkováMichaela Čapková FDFMichaela ČapkováMichaela Čapková FDFMichaela ČapkováMichaela Čapková FDFMichaela ČapkováMichaela Čapková FDFMichaela ČapkováMichaela Čapková FDFMichaela ČapkováMichaela Čapková FDFMichaela ČapkováMichaela Čapková Vimeo video

BLACK. Že i černá má tisíce odstínů.

Hlavní myšlenka kolekce vychází z propojení pánského pracovního oděvu z fotografií německého, meziválečného fotografa Augusta Sandera a typické české tkaniny "kanafasu", která byla tradičně užívána na závěsy, ubrusy a peřiny v českých chalupách a ještě tradičněji na ženské sukně. Netypické propojení kanafasu a pánského oděvu je doplněno technickým taftem, síťovinou a kůží. Autorce šlo tak o vytvoření současné pánské ležérní kolekce s historickým podtextem.

Foto: Tereza Ondrušková
Video: Martin Cenkl

Více na:
     
Líbí se vám? 613
 Napište nám prosím svůj názor!přidat komentář
Ondřej N. - 20.10.15 / 8:57
Zajímavé, ne prvoplánově líbivé, promyšlené, experimentální. Michaela bude velmi kreativní a odvážná žena - vše nej k včerejšímu svátku:)
Michaela Čapková - 28.10.15 / 0:34
Mockrát děkuji za milý komentář!
Mat K. - 30.10.15 / 14:22
Opravdu zajímavá kolekce. Nic tuctového
MONA - 9.11.15 / 16:02
Rozhodně to má atmosféru. Mírně ponurou, ale má :)
Monika - 14.1.16 / 14:21
Zajímavá výstava. Ladění fotografií se rozhodně k lednu hodí :)
Linda - 28.1.16 / 20:22
Naprosto super kolekce!
Sdílejte na: FacebookTwitterGoogle+

Partneři

Buďte ve spojení:

(c) Fashion&Design Festival 2018 »KONTAKT«, všechna práva vyhrazena / webdesign Studio R3D, s.r.o.