Josefina Bakošová

Josefina Bakošová je módní návrhářka a kreativní ředitelka pražské galerie Harddecore. Módní tvorbě se věnuje přibližně od roku 2007, kdy svoje exkluzivní autorské kolekce začala navrhovat pod značkou Chi-Chi. Od roku 2014, s příchodem nové kolekce dámské módy Fall/Winter 2014/2015, přechází od labelu Chi-Chi a představuje svoji tvorbu pouze pod svým jménem "Josefina Bakošová".

Její oblečení se vyznačuje ležerními a propracovanými střihy, elegancí a kvalitními materiály. Josefina ve své práci klade důraz na detail, provedení a variabilitu. Její design je unikátní a velmi osobitý, i přesto v něm však najde zalíbení velká škála žen.
Josefina se soustředí na tvorbu dámské módy, navrhování ucelených kolekcí a zakázku.
Pravidelně se účastní módních a designových festivalů i veletrhů, jako jsou například Designblok, Designsupermarket a další.
FDFJosefina BakošováJosefina Bakošová FDFJosefina BakošováJosefina Bakošová FDFJosefina BakošováJosefina Bakošová FDFJosefina BakošováJosefina Bakošová FDFJosefina BakošováJosefina Bakošová FDFJosefina BakošováJosefina Bakošová FDFJosefina BakošováJosefina Bakošová FDFJosefina BakošováJosefina Bakošová FDFJosefina BakošováJosefina Bakošová FDFJosefina BakošováJosefina Bakošová FDFJosefina BakošováJosefina Bakošová FDFJosefina BakošováJosefina Bakošová FDFJosefina BakošováJosefina Bakošová FDFJosefina BakošováJosefina Bakošová FDFJosefina BakošováJosefina Bakošová FDFJosefina BakošováJosefina Bakošová FDFJosefina BakošováJosefina Bakošová FDFJosefina BakošováJosefina Bakošová FDFJosefina BakošováJosefina Bakošová FDFJosefina BakošováJosefina Bakošová FDFJosefina BakošováJosefina Bakošová FDFJosefina BakošováJosefina Bakošová FDFJosefina BakošováJosefina Bakošová Vimeo video

JOSEFINA BAKOŠOVÁ - BLUE NOSTALGIA - KOLEKCE AW15/16

Módní návrhářka Josefina Bakošová představuje kolekci na podzim/zimu 2015/2016 s názvem Blue Nostalgia. Kolekce vychází z charakteristických rysů pro Josefininu tvorbu - unikátních a variabilních střihů, kvalitních materiálů a elegantního, netradičního provedení. Velkou inspirací pro tuto kolekci byly střihy klasické pánské košile. Navazuje tak na podzimní kolekci z roku 2014, pro kterou bylo hlavním tématem vrstvení límečků.

Pánská košile na ženě působí lehce ležérně, ale zároveň velmi elegantně. Josefina si se základním střihem košile pohrála a dala její nadčasovosti nový rozměr.

V kolekci najdeme jak dámské košile, tak košilové šaty i kabáty s variabilními, přepínacími límci, vycházející z pánských střihů.
Inspiraci Josefina čerpala při návštěvě Izraele. Rozhodla se tuto zemi a především atmosféru plnou slunce, koření, tyrkysově modrého moře a blankytného nebe zahrnout do nové kolekce. Blue Nostalgia vzpomíná na horké letní dny, teplý vánek a středomořské podnebí.

Barevně v kolekci dominuje modrá barva - najdeme v ní kousky ve světle modré, ale i v odstínech královské modře. Modrou barvu doplňují esteticky ladné odstíny béžové, šedé a černé.

Materiály jsou jako vždy vysoce kvalitní a pečlivě vybírány. Šaty a košile jsou ušity ze žíhané košiloviny z bavlny, která evokuje proudící zvlněné moře. Kromě 100% bavlny je dále v kolekci použita vlna, viskóza a hedvábí.

Jako doplněk k celé kolekci dámského oblečení navrhla Josefina Bakošová funkční, prostorné kabelky ze silné hovězí kůže. Svým minimalismem a jednoduchým designem tvoří perfektní tečku za modrou, nostalgickou kolekcí.


more.kosile.nebe.modra.nostalgie.vzpominka.laska.navzdy

Více na:
     
Líbí se vám? 682
 Napište nám prosím svůj názor!přidat komentář
Lucie Ondráčková - 21.10.15 / 12:29
Vaši galerii jsem několikrát návštívila a moc ráda se vracím. Své šaty jste umístila do krásného historického a vzdušného prostoru, který má spíš charakter meditačního centra než obchodu - naprostý protipól shopping malls!
Eva Faltusová - 28.10.15 / 20:01
Hledala jsem Vás na Designbloku (byla jste v seznamu vystavovatelů), ale nenašla. Hledala jsem špatně?
Josefina Bakošová - 1.11.15 / 20:28
Moc děkuji!:)))
Na Designbloku jsem byla, ale ve zmiňované galerii na Senovážném náměstí!:) Přijďte:)
Ilona - 14.1.16 / 13:11
Opravdu kolekce připomíná moře, oblohu... Je celá velmi hezká!
Zina - 25.1.16 / 13:24
Kolekce se jmenuje sice BLUE NOSTALGIA, ale k lednu se hodí naprosto perfektně!! :))
Eva Novotná - 2.2.16 / 12:48
Kabáty jsou naprosto okouzlující :-)
Sdílejte na: FacebookTwitterGoogle+

Partneři

Buďte ve spojení:

(c) Fashion&Design Festival 2018 »KONTAKT«, všechna práva vyhrazena / webdesign Studio R3D, s.r.o.