annanemone

Jsem z Prahy, ale jela jsem studovat do Anglie - nejdřív to bylo volné umění v Londýně, pak textilní design v Birminghamu, u kterého jsem zůstala. I v době studia volného umění mě to táhlo k tiskařským technikám, jako je lino a lept, ale když jsem zkusila sítotisk, bylo mi jasné, že to zdaleka nedělám naposled. V posledním ročníku jsem se definitivně rozhodla, že další cesta musí být navrhování látek a vzorů, protože mě odjakživa zajímala i móda. Svou tvorbu jsem vždy spojovala s přírodou, která je mi velmi blízká a fascinují mě její různorodí tvorové a to, že každý jejich detail má nějakou funkci. Během studia textilního designu jsem založila vlastní značku inspirovánou právě hlavně přírodou.
annanemone Etsy shop
FDFannanemoneannanemone FDFannanemoneannanemone FDFannanemoneannanemone FDFannanemoneannanemone FDFannanemoneannanemone FDFannanemoneannanemone FDFannanemoneannanemone FDFannanemoneannanemone FDFannanemoneannanemone FDFannanemoneannanemone FDFannanemoneannanemone FDFannanemoneannanemone FDFannanemoneannanemone FDFannanemoneannanemone FDFannanemoneannanemone FDFannanemoneannanemone FDFannanemoneannanemone FDFannanemoneannanemone FDFannanemoneannanemone FDFannanemoneannanemone FDFannanemoneannanemone FDFannanemoneannanemone FDFannanemoneannanemone FDFannanemoneannanemone

annanemone je značka, která se zabývá méně oblíbenými součástmi přírody a našeho prostředí. V obchodech jsou všude líbiví plameňáci, melouny a kočky. Proč by se ale na ramínka a do výloh nemohli dostat slimáci, pásovci nebo chřest?
Je pro mě velice důležité všechny návrhy vytvářet ručně, buď jako kresbu nebo třeba ve formě linorytu - mám ráda drobné nedokonalosti a přetahy, které vznikají u těchto ručních procesů. Snažím se ztvárnit často neestetické a opovrhované věci vizuálně přijatelnými, úsměvnými a hravými způsoby.
Kromě módy bych ráda zabrousila i do bytového textilu a tapet, které jsem vyráběla během studií. Třeba právě v Birminghamu v Anglii je jedna vegetariánská restaurace, která má jednu stěnu potapetovanou chřestem.
Také vyrábím návrhy i oblečení nebo povlečení na zakázku, minule to byli lenochodi na pánskou košili a teď se chystám na tapíry!
annanemone Etsy shop

Více na:
     
Líbí se vám? 577
 Napište nám prosím svůj názor!přidat komentář
LUCKA - 12.11.15 / 15:40
Už jsem vzory obdivovala při minulé výstavě! Hrozně se mi líbí grafické vtipné zpracování. Kohoutko-slepičkovské povlečení si dávám na vánoční wish list :). Je možné si vaše výtvory někde "osahat"?
annanemone - 12.11.15 / 22:06
Lucko, díky za chválu, to mě moc těší! Některé jsou k vidění v obchodě Kdo to kdy slyšel ve Veverkově 10 na Letné, kdybyste chtěla něco specifického, dejte mi vědět :)
Fashion&Design Festival - 13.11.15 / 15:27
pro LUCKU: A také jsme měli možnost obdivovat - a ještě můžete do 15. listopadu -jako součást krásné expozice Bima Bam Bum, Czechdesignweek - konkrétně Dům U Minuty :)
Jindra - 20.11.15 / 13:34
Je to úplně super, takové neokoukané.
annanemone - 21.11.15 / 19:17
Děkuju moc Jindro, každá dobrá reakce mě žene dopředu!
Evka - 23.11.15 / 9:39
Moc hezká práce! Zvolené motivy mi úplně učarovaly...
Alena - 21.1.16 / 12:48
Ty vzory jsou fakt super a vtipné! Můj typ je hned druhý v pořadí - chobotnice. Dokonalé!!!
annanemone - 26.1.16 / 23:23
Alice, jsem moc ráda, díky!
www.facebook.com/annanemone
annanemone - 26.1.16 / 23:24
Aleno, omlouvám se :)
Alena - 28.1.16 / 11:11
Nevadí! :)) Jakou máte inspiraci na příští vzory? Děkuji za odkaz, budu Vás sledovat ;)
annanemone - 28.1.16 / 15:26
To jsem ráda :)! Další chystám chameleony, ale mezitím dělám vzory na zakázku, což vězte, že je taky možnost! :)
Sdílejte na: FacebookTwitterGoogle+

Partneři

Buďte ve spojení:

(c) Fashion&Design Festival 2018 »KONTAKT«, všechna práva vyhrazena / webdesign Studio R3D, s.r.o.