LEM

LEM je módní značka, která se specializuje na dámské oblečení s kvalitním řemeslným zpracováním, a téměř vždy pracuje s konceptuální formou, s přesahem do oblasti designu, až k uměleckému artefaktu. Pod značkou LEM tvoří česká designérka Lucie Erban Marešová, která představuje svou kolekci „Zrcadlení“. Tato kolekce je inspirovaná zrcadlovým prostorem. Nová koncepce LEM navazuje na předchozí módní tvorbu Lucie Mares, která zde působí již od roku 2007. Souběžně s novými módními projekty vznikají také realizace v oblasti interiérového designu se zaměřením převážně na textilní design.
FDFLEMLEM FDFLEMLEM FDFLEMLEM FDFLEMLEM FDFLEMLEM FDFLEMLEM FDFLEMLEM

Kolekce, kterou LEM prezentuje, je založena na principech zrcadlení, opakování obrazu sebe sama a vnímání prostoru v odrazech zrcadla. Inspirace vycházela z vytvořeného zrcadlového prostoru, kterým byla tkz. Zkušebna pro hru s papírovým střihem modelu v kompozicích se zrcadly a tento samotný proces tvorby přinesl konkrétní podobu této kolekce.
Oděvy se dají nosit a přizpůsobit na těle podle principu zrcadlení základního střihu přes osu souměrnosti, anebo vrstvením oděvu na sebe. Variabilita jednotlivých částí modelu přináší mnoho možností jak oblečení využívat a kombinovat pro různé příležitosti. Minimalistické střihy jsou podpořeny kvalitním zpracováním a materiálem z čistého hedvábí. Pro svrchní oblečení je charakteristický potisk s obrazem zrcadlových ploch, kde se objevují barvy a odrazy získané z reálného prostředí zrcadlového prostoru. Jako módní doplněk je navržen zrcadlový kšilt, který odráží jak část oděvu, tak obličej svého nositele.

Více na:
     
Líbí se vám? 504
 Napište nám prosím svůj názor!přidat komentář
Iva - 11.12.15 / 8:35
Zvláštní - je to opravdu jako v zrcadle, dívám se na to znovu a znovu a skoro se mi točí hlava :))
LEM - 15.12.15 / 11:13
Děkuji za Vaši reakci, tato inspirace zrcadlením vnesla do kolekce i variabilitu nositelnosti, tudíž místo jednoho oděvu získáte min. dva a někdy i více variant. Při procesu vytváření kolekce to byla zábavná hra se střihem.
Iveta - 8.1.16 / 9:39
Tvorba je pojata velice zajímavě, neotřele ... je standardně nositelná nebo se jedná spíše o houte couture a Vaši vizitku?
LEM - 8.1.16 / 13:46
děkuji za Váš dotaz. Oblečení je nositelné pro každodenní využití a jelikož se model skládá z několika samostatných oděvů, lze tak podle příležitosti si obléci pouze samotnou frakošili s kombinací s jednoduchým oblečením z Vašeho šatníku. Elementární střihy, které v této kolekci používám jsou jednoduše nositelné a výrazné. Nebála bych se kombinací a pokud chcete upoutat pozornost tak lze samotné části oděvu na sebe vrstvit například vesty. inspiraci najdete na FB stránkách LEM design.
Sdílejte na: FacebookTwitterGoogle+

Partneři

Buďte ve spojení:

(c) Fashion&Design Festival 2018 »KONTAKT«, všechna práva vyhrazena / webdesign Studio R3D, s.r.o.