Lada Vosejpková

Šperky už dělám dlouho a pořád mne to baví. V říjnu loňského roku to bylo čtvrt století, kdy jsem otevřela svou šperkařskou dílnu a obchůdek v Plzni. Zdá se mi to neuvěřitelné, ale stále je něco nového, takže na nudu a stereotyp zatím nedošlo. Ráda pracuji se stříbrem, které ještě na závěr patinuji, takže šperky jsou z počátku tmavé, ale nošením se vystupující části olešťují a zesvětlují. Zdá se mi to zajímavé a takové živé, šperk zkrátka nošením ožívá, ostatně proto byl vytvořen.
Společným prvkem pro kolekci, kterou nyní můžete vidět je stříbrný drátek. Někdy je to hnízdo pro kámen smotané z drátků, jindy je to jen samotný zajímavý tvar bez kamene. Kameny používám většinou přírodní, často broušené, ale někdy i jen surové, neopracované. Mám ráda krásnou jasnou červenou barvu českých granátů a ráda je dávám do náušnic nebo i jinam, kde budou mít světlo, aby mohly tak nádherně zářit.
FDFPrsten: patinované stříbro, almandinPrsten: patinované stříbro, almandin FDFPrsten: patinované stříbro, safírPrsten: patinované stříbro, safír FDFPrsten: patinované stříbro, safírPrsten: patinované stříbro, safír FDFPrsten: patinované stříbroPrsten: patinované stříbro FDFPrsten: patinované stříbro, safírPrsten: patinované stříbro, safír FDFPrsten: patinované stříbroPrsten: patinované stříbro FDFNáušnice: patinované stříbro, surové křišťályNáušnice: patinované stříbro, surové křišťály FDFNáhrdelník: patinované stříbro, olivín, hedvábíNáhrdelník: patinované stříbro, olivín, hedvábí FDFNáramek: patinované stříbroNáramek: patinované stříbro FDFNáušnice: patinované stříbro, křišťályNáušnice: patinované stříbro, křišťály FDFNáušnice: patinované stříbro, české granátyNáušnice: patinované stříbro, české granáty FDFPrsten: patinované stříbroPrsten: patinované stříbro FDFNáušnice: patinované stříbro, české granátyNáušnice: patinované stříbro, české granáty FDFPrsten: patinované stříbroPrsten: patinované stříbro FDFNáramek: patinované stříbro, kubické zirkonyNáramek: patinované stříbro, kubické zirkony FDFNáušnice: patinované stříbro, kubické zirkonyNáušnice: patinované stříbro, kubické zirkony FDFNáušnice a náramek: patinované stříbro, kubické zirkonyNáušnice a náramek: patinované stříbro, kubické zirkony FDFNáramek, náušnice: patinované stříbro, křišťályNáramek, náušnice: patinované stříbro, křišťály FDFPrsten: patinované stříbro, safírPrsten: patinované stříbro, safír

V jediném náhrdelníku této kolekce je zasazen krásný fasetovaný olivín, také z Čech, konkrétně ze Smrčí.
Ve velkých náušnicích jsou vsazeny surové křišťály se zajímavě strukturovaným povrchem, kde lze pozorovat krásnou hru světla. V menších náušnicích křišťálové kuličky. A ty nádherné modré kamínky v prstenech, to jsou přírodní safíry. Ten červený v prstenu z úvodní fotografie je almandin.
A trocha třpytu k večerním šatům, to jsou kubické zirkony, syntetické kameny, se kterými momentálně občas pracuji, zde k vidění v náramku a náušnicích.
Hodně mne baví náušnice. Málokdy dělám dvě stejné, to se mi zdá trochu nudné. Když je ale každá jiná a přesto spolu souvisí, je to, jako by mezi nimi probíhala komunikace, velmi jemná výměna názorů.
Šperky je nejlépe vyzkoušet a vůbec prozkoumat z blízka. Proto s radostí zvu na výstavu „Jarní tání 2016“ do svého obchůdku a ateliéru, která se bude konat v pátek a sobotu před Velikonocemi. Více na mých stránkách. Foto: Eva Hajšmanová

Více na:
     
Líbí se vám? 561
 Napište nám prosím svůj názor!přidat komentář
STELA - 10.3.16 / 11:32
Všechny náušnice, prsteny, náhrdelníky působí jako soubor vykopávek Velké Moravy. Fantastické provedení! Náušnice s granáty a prsten na 5. fotce bych nejraději viděla na sobě :)
Lada - 10.3.16 / 21:08
Děkuji za vlídný komentář, paní Stelo, šperky budou k vyzkoušení na výstavě Jarní tání příští pátek a sobotu, takže můžete-li si udělat výlet do Plzně, nic nebrání tomu, abyste si své přání splnila :-).
STELA - 10.3.16 / 22:26
Moc děkuji za milé pozvání!!
Mirka - 13.3.16 / 11:32
Překrásné prsteny, velmi jemné i masivní zároveň _
Dagmar - 13.3.16 / 20:48
Autorku znám již celé co čtvrt století, o kterém píše, a celou tu dobu mám možnost sledovat její tvorbu velmi zblízka. Skutečně by se dalo předpokládat, že za tak dlouhou dobu se začnou výtvory opakovat, vloudí se stereotyp... V této dílně tomu tak není a jsem si jistá, že ani nebude. Autorka sama o sobě je unikát, od výtvorů tedy nelze očekávat nic jiného. Snoubí v sobě příjemnou jemnost stříbra a neodolatelnou sílu kamenů. Nositelkám se nikdy nestane, že by potkaly někoho se stejným šperkem, naopak stávají se jimi jaksi "ozvláštněnými", nevšedními a výjimečnými. A upřímně - nesnažíme se snad všechny právě o to? Přeji hodně zdaru do dalšího čtvrtstoletí (minimálně)!
Lenka - 18.3.16 / 9:04
Musím se připojit k obdivným komentářům! Kombinace stříbra s hedvábím je obzvlášť (pro mne) krásná kombinace
Lada - 20.3.16 / 23:10
Děkuji mnohokrát za všechny laskavé příspěvky a chválu, jdu vrnět blahem mezi vavříny. A pak zas zpátky k pilníkům a dmuchavce, budu se zas snažit ze všech sil.
Bára - 22.3.16 / 9:45
Nádhera! Dá se někde koupit V Praze? Nebo objednat?
Lada - 23.3.16 / 21:19
Dobrý den, Báro, v Praze se dá vyzkoušet a koupit v galerii KusKovu, také tu vystavují. Nebo se můžete přes mé webové stránky dopracovat k emailu a domluvit se se mnou.
Bára - 24.3.16 / 14:38
Moc děkuji za odpověď, vypravím se do galerie, popř. si dovolím se ozvat mailem.
Yvonna - 4.4.16 / 12:42
Překrásné šperky! Opravdu obdivuhodné
Lada - 5.4.16 / 14:07
Děkuji pěkně, to mám radost.
Sdílejte na: FacebookTwitterGoogle+

Partneři

Buďte ve spojení:

(c) Fashion&Design Festival 2018 »KONTAKT«, všechna práva vyhrazena / webdesign Studio R3D, s.r.o.