Zlata Stolaříková

Zlata Stolaříková je česká mladá módní návrhářka, absolventka Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Originální, svěží móda, která klade důraz na vypracovanost detailů, krejčovské zpracování a nápadité střihové řešení. Zlata ve svých kolekcích mísí prvky street artu s ženou dneška. Žena, která nosí tuto značku, je osobitá, sebevědomá, nápaditá, rafinovaná, silná a křehká ve své podstatě. Žena s názorem. Kolekce mohou vyvolat diskuzi, jaká žena dneška je, nebo může být. Ráda své modely různě vrství. Pracuje s průsvity a texturami jednotlivých materiálů, kterým dává nový vzhled. U svých modelů dává ve většině případů přednost barvám. Vlastní kolekce navrhuje pod značkou Zlata Stolaříková. Veškeré modely jsou tvořeny v omezeném počtu kusů. Od roku 2014 vytvořila několik kostýmních výprav pro televizní projekty, ale módní návrhářství zůstává stále její největší vášní.
FDFZlata StolaříkováZlata Stolaříková FDFZlata StolaříkováZlata Stolaříková FDFZlata StolaříkováZlata Stolaříková FDFZlata StolaříkováZlata Stolaříková FDFZlata StolaříkováZlata Stolaříková FDFZlata StolaříkováZlata Stolaříková FDFZlata StolaříkováZlata Stolaříková FDFZlata StolaříkováZlata Stolaříková

Stripe - absolute pure
Pruh - osobitost, svéráznost. Prvotní myšlenkou a nápadem pro vznik mé kolekce se stal právě tento nesmrtelný vzor. Jeho individualita a zastoupení počas dějinami odívání a módy je nenahraditelné. Úmyslem bylo znázornit pruhy, avšak jinak, netypicky. Nezkrotná vášeň pro pruhy je v kolekci zobrazena se silným důrazem na propracovanost detailu. Kolekce je inspirovaná světelným pruhem. Nejschůdnější prostředkem, kterého si všimneme na první pohled, se pochopitelně stává oděv a pokud se zároveň na tomto oděvu objeví pruh, stává se ještě více nepřehlédnutelným.
V kolekci převládá bílá barva – barva čistoty. Úmyslně jsem zvolila našívání pruhů, každého zvlášť, což mi dovolilo umístit pruhy, kamkoliv chci. Položení pruhů je převážně horizontální. Modely jsou jednoduššího střihu a nechávají, tak vyniknout pruhům, na které se ubírá hlavní pozornost. Každý model je originál. Modely jsou vytvořeny ze síťoviny. Kolekci tvoří také objemové kabáty z bílé 3D textilie, které jsou velmi lehké, avšak v pohybu působí silně, právě tak, jak se žena může cítit. Celá kolekce působí svěže a nadčasově. Pokud jste letos dostali chuť okusit pruhy tak trochu jinak, tak je tato kolekce právě pro Vás.

Více na:
     
Líbí se vám? 522
 Napište nám prosím svůj názor!přidat komentář
Sylvie - 11.4.16 / 9:22
Tak krásně čistá a jednoduchá, ale ne přímočará elegance se jen tak nevidí! Hodně úspěchů do další tvorby.
Zlata - 14.4.16 / 15:02
Moc děkuji za hřejivá slova! Přeji krásný den:)
Klára - 15.4.16 / 18:31
Kolekce jako dech! Lehounká, transparentní... nádherná
Lea - 18.4.16 / 19:21
KRÁSA!
Zlata - 19.4.16 / 17:33
Díky díky všem! Moc si toho cením!
Ilona - 20.4.16 / 20:45
Velice efektně provedená kolekce! Autorka ma můj obdiv. Jsou jednotlivé modely (nebo některé z nich) prodejné?
Zlata - 21.4.16 / 10:13
Ano v concept store La Gallery Novesta - ulice Elišky Krasnohorske 9, (vedle Pařížské ulice)
Ilona - 25.4.16 / 10:09
Děkuji za odpověď! Někde blíž Brnu asi k prodeji nejsou, že :-)
Zlata - 25.4.16 / 10:27
Bohužel zatím ne.
David - 13.2.18 / 9:20
paprsek světla, to jsi Ty
Sdílejte na: FacebookTwitterGoogle+

Partneři

Buďte ve spojení:

(c) Fashion&Design Festival 2018 »KONTAKT«, všechna práva vyhrazena / webdesign Studio R3D, s.r.o.