Galerie Glassimo

Galerie Glassimo se nachází v centru Prahy. Vystavuje to nejkvalitnější sklo a porcelán z dílen renomovaných českých umělců, designérů a sklářů. V prostorách galerie najdete také výstavní prostor pro prezentaci současného českého umění.
Mnohá díla jsou unikáty, které existují jen v jediném exempláři. Vybrat si u nás můžete práce Bořka Šípka a Jiřího Pačinka, Kateřiny Smolíkové, designový porcelán Daniela Piršče nebo výrobky jednoho z nejmodernějších evropských producentů nápojového skla firmy BOMMA. S některými pracemi se nesetkáte nikde jinde, jsou často výtvarníky vytvořená pouze pro Glassimo – jako například svítidla od Kateřiny Smolíkové, nebo mísy a vázy Italy od Jiřího Pačinka.
FDFGalerie GlassimoGalerie Glassimo FDFGalerie GlassimoGalerie Glassimo FDFGalerie GlassimoGalerie Glassimo FDFGalerie GlassimoGalerie Glassimo FDFGalerie GlassimoGalerie Glassimo FDFGalerie GlassimoGalerie Glassimo FDFGalerie GlassimoGalerie Glassimo FDFGalerie GlassimoGalerie Glassimo

Maximalizmus v naší galerii charakterizuje současná výstava s názvem
Tak daleko,tak blízko.Výstava je ukázkou dvou silných osobnosti slovenské výtvarné scény. Výtvarnic, které mají silný individualistický potenciál. To co můžeme vnímat jako nejsilnější propojení mezi prací Jany Brisudové a Julie Haluzové, je jejich osobitý přístup k výtvarnému umění. Jak v Juliiných malbách, tak v Janiných sochách je obsažen pevný postoj který zaujali ke své výtvarné práci.Srozumitelné náměty i dekorativnost forem jsou pak způsobem jak vyjádřit nejen myšlenku, ale i pocit, někdy i upřímné přáni. Práce obou výtvarnic spojuje právě tato svébytná upřímnost. Radost z tvůrčí práce, nadšení a životní vitalita jsou prvky, které může návštěvník bezprostředně cítit při pohledu na vystavená plátna a sochy. Jaký předmět by měl člověk radši ve svém blízkém okolí, než ten který obsahuje všechny tyto elementy? Tak se výstava „Tak daleko, tak blízko“ stává úžasným pramenem tvůrčí energie.
Minimalizmus,tento pojem se vybaví při návštěve galerie Glassimo.Čisté bílé prostory korespondují s jednoduchým vybavením prostoru,jednotlivé části obchodu se barevně prolínají.Barevné variace skla v kombinaci s bílým porcelánem vytvářejí různorodé kolekce nabízených produktů.

Více na:
     
Líbí se vám? 284
 Napište nám prosím svůj názor!přidat komentář
Jana - 12.5.16 / 8:40
Úžasný prostor! Musím se tam vypravit :-)
Jarek - 1.6.16 / 13:14
Obdivuji skolo, zvláště to české. Je to nádherný materiál, který může vyjádřit mnoho rozmanitých pocitů, podob ...
Alena - 6.6.16 / 13:16
Je až neuvěřitelné, jaké krásné tvary a barvy může sklo mít... Nádhera!
Sdílejte na: FacebookTwitterGoogle+

Partneři

Buďte ve spojení:

(c) Fashion&Design Festival 2018 »KONTAKT«, všechna práva vyhrazena / webdesign Studio R3D, s.r.o.