Tomáš Bojko - Quadworlds

Podstatu minimalismu vystihují jednoduché linie tvarů, geometrie a čistota. Heslo „méně je více“ prosazujeme již několik desítek let nejen v designu, ale i v mnoha dalších uměleckých oborech. Je vám blízký pohled na svět bez nepodstatných okolků a dokážete vnímat ty nejdůležitější složky díla? Pak přijměte malou výzvu a podtrhněte svoji osobnost novým dekorem vašeho interiéru, který na každého dýchne čistotu a eleganci.

Tomáš Bojko se umístil na třetím místě v národním kole soutěže EISA Photography Maestro 2014. Další výrazný úspěch slavil o rok později se zlatou medailí, když získal ocenění prvního místa na mezinárodní soutěži International Photography Awards 2015 v amatérské kategorii Fine Art, koláž.
FDFQuadworlds - ClocksQuadworlds - Clocks FDFQuadworlds - DiamondQuadworlds - Diamond FDFQuadworlds - EyesQuadworlds - Eyes FDFQuadworlds - MouthQuadworlds - Mouth FDFQuadworlds - SatelitesQuadworlds - Satelites FDFQuadworlds - StairsQuadworlds - Stairs FDFQuadworlds - UFOQuadworlds - UFO FDFQuadworlds - WingsQuadworlds - Wings FDFQuadworlds - XQuadworlds - X FDFVizualizace obrazu Quadworlds - ClocksVizualizace obrazu Quadworlds - Clocks FDFVizualizace obrazu Quadworlds - DiamondVizualizace obrazu Quadworlds - Diamond FDFVizualizace obrazu Quadworlds - EyesVizualizace obrazu Quadworlds - Eyes FDFVizualizace obrazu Quadworlds - MouthVizualizace obrazu Quadworlds - Mouth FDFVizualizace obrazu Quadworlds - SatelitesVizualizace obrazu Quadworlds - Satelites FDFVizualizace obrazu Quadworlds - StairsVizualizace obrazu Quadworlds - Stairs FDFVizualizace obrazu Quadworlds - UFOVizualizace obrazu Quadworlds - UFO FDFVizualizace obrazu Quadworlds - WingsVizualizace obrazu Quadworlds - Wings FDFVizualizace obrazu Quadworlds - XVizualizace obrazu Quadworlds - X

Zdánlivá náhoda přivedla mladého fotografa a grafika Tomáše Bojka k metodě quadriptych, která jej inspirovala k cyklu Quadworlds. Jako samouk přišel na nevšední způsob, jak ukázat architekturu v jiném světle. „Na podzim roku 2013 jsem v obchodě ze zvědavosti otevřel časopis Československá Fotografie, rychle jsem ho prolistoval a objevil článek o metodě skládání čtyř zrcadlených fotografií. Tato technika zrcadlení vytváří abstraktní objekt, který levituje v prostoru. To byl konečně způsob, jak jednoduše prezentovat architekturu, která mě vždy přitahovala.“, popisuje autor, který se fotografování věnuje již 10 let.
Ze své série upravených fotografií vybral 9 děl s tématikou architektury Moravskoslezského kraje. Quadworlds nabylo ocenitelné přidané hodnoty, když autor myslel i na praktickou stránku z hlediska údržby a také rozšířil možnosti umístění. Obrazy jsou vytištěny přímo na hliníkovou desku pomocí UV tisku, jsou tedy vhodné i do vlhkého prostředí, jako je koupelna. Celá deska, včetně samotného tisku, je totiž omývatelná.

Více na:
     
Líbí se vám? 373
 Napište nám prosím svůj názor!přidat komentář
Pavla Hr. - 11.5.16 / 13:57
Úžasné obrazy, nevšední a zajímavé...
Tomáš Bojko - 11.5.16 / 16:38
Díky, Pavlo! Nevšednost - to je přesně "to", co hledám od začátku až po tisk obrazu.
Antonín K. - 16.5.16 / 13:23
Ano, jsou ro opravdu nevšední fotografie a výsledek je řekl bych téměř ohromující. Jsou to fotografie opravdových budov nebo vizualizace?
Tomáš Bojko - 16.5.16 / 15:07
Díky za komentář, Antoníne! Základem je vždy fotografie budovy. Většinou fotím, když je zataženo a bez mraků, kvůli odleskům a stínům. Budovy na fotografiích se nacházejí v Ostravě a okolí.
Antonín K. - 17.5.16 / 13:05
Děkuji za odpověď a gratuluju ke krásné výstavě!
Sdílejte na: FacebookTwitterGoogle+

Partneři

Buďte ve spojení:

(c) Fashion&Design Festival 2018 »KONTAKT«, všechna práva vyhrazena / webdesign Studio R3D, s.r.o.