annanemone

Jsem z Prahy, ale jela jsem studovat do Anglie - nejdřív to bylo volné umění v Londýně, pak textilní design v Birminghamu, u kterého jsem zůstala. I v době studia volného umění mě to táhlo k tiskařským technikám, jako je lino a lept, ale když jsem zkusila sítotisk, bylo mi jasné, že to zdaleka nedělám naposled. V posledním ročníku jsem se definitivně rozhodla, že další cesta musí být navrhování látek a vzorů, protože mě odjakživa zajímala i móda.
Svou tvorbu jsem vždy spojovala s přírodou, která je mi velmi blízká a fascinují mě její různorodí tvorové a to, že každý jejich detail má nějakou funkci.
Během studia textilního designu jsem založila vlastní značku inspirovánou právě hlavně přírodou.
FDFannanemoneannanemone FDFannanemoneannanemone FDFannanemoneannanemone FDFannanemoneannanemone FDFannanemoneannanemone FDFannanemoneannanemone FDFannanemoneannanemone FDFannanemoneannanemone FDFannanemoneannanemone FDFannanemoneannanemone FDFannanemoneannanemone FDFannanemoneannanemone FDFannanemoneannanemone FDFannanemoneannanemone FDFannanemoneannanemone

annanemone je značka, která se zabývá méně oblíbenými součástmi přírody a našeho prostředí. V obchodech jsou všude líbiví plameňáci, melouny a kočky. Proč by se ale na ramínka a do výloh nemohli dostat slimáci, pásovci nebo chřest?
Je pro mě velice důležité všechny návrhy vytvářet ručně, buď jako kresbu nebo třeba ve formě linorytu - mám ráda drobné nedokonalosti a přetahy, které vznikají u těchto ručních procesů. Snažím se ztvárnit často neestetické a opovrhované věci vizuálně přijatelnými, úsměvnými a hravými způsoby.
Kromě módy bych ráda zabrousila i do bytového textilu a tapet, které jsem vyráběla během studií. Třeba právě v Birminghamu v Anglii je jedna vegetariánská restaurace, která má jednu stěnu potapetovanou chřestem.
Také vyrábím návrhy na zakázku, teď například lenochoda, který poputuje na pánskou košili.

Více na:
     
Líbí se vám? 558
 Napište nám prosím svůj názor!přidat komentář
Martina - 1.10.15 / 10:05
Vzory látek jsou úžasné!! Zajímalo by mne, zda jsou vhodné i na prostíraní nebo šerpy na stůl - kvůli praní a údržbě (zda se vzor nesepere). Servírovat salát na dekoru slimáčků by se mi líbilo :))
annanemone - 1.10.15 / 16:47
Martino, moc díky! :) Určitě to jde, dají se vytisknout třeba na plátno, to by se pak slimáci vyjímali! Kdyžtak mi pište na anna.sebesta@gmail.com a domluvíme se :)
erik - 7.10.15 / 9:46
hodně zajímavé vzory - mně by se líbily jako tapeta a spořiče na mobilu, ntb...prostě v elektronické podobě :)
Sdílejte na: FacebookTwitterGoogle+

Partneři

Buďte ve spojení:

(c) Fashion&Design Festival 2018 »KONTAKT«, všechna práva vyhrazena / webdesign Studio R3D, s.r.o.