Katalog výstavy FDF n. 10

« zpět
08.06.2016


420 Apparel


420 APPAREL je česká značka oblečení, která vznikla parného léta 2010. Na počátku všeho bylo několik nápadů na kšiltovky a trička. Protože jsme nezačínali s tučným kontem, řekli jsme si, že značku vybudujeme postupně díky vlastní české výrobě. Našimi designy vyjadřujeme myšlenky a podněty vycházející z našeho životního stylu plného volnosti, hor a snowboardingu. Jsme mladí, kreativní a nesvazuje náš žádná korporace.

http://www.fourtwenty.eu

Alena Hájková


Již druhý rok po absolvování UPMRUM v Praze v ateliéru skla funguji jako designér na volné noze. Jsem člověk, který má rád svoje řemeslo a rád vymýšlí přímo v materiálu. Pokud se potřebuji pobavit a odpočinout si od designu, vrhnu se do dílny a něco rovnou vytvořím. Teď jsou to zrovna tyto šperky, které vznikají nejen pro moji radost z procesu ale i pro ty z vás, které nadchne ten výsledek. Jdou z mých rukou přímo k vám z upřímné radosti z práce.

http://www.alenahajkova.com/english/home

Ana Hata Jewelry


Ana Hata navrhuje a ručně vyrábí autorské šperky a ozdoby především z přírodních materiálů - kamenů, perel, perleti a kovů. Ve výběrů šperků pro aktuální kolo výstavy se autorka soustředila na kontrast „mini“ vs „maxi“. Přináší jednoduchý minimalistický design šperků s čistými liniemi a s minimem kombinací v kontrastu s výraznějšími a většími kousky. Některé exponáty pak v sobě obsahují obojí - spojení „minimalistických“ prvků pro dosažení „maximalistického“ designu. Ana Hata designs and creates original handmade jewelry and accessories from natural materials such as gemstones, pearls, mother of pearl, and metals. For the current exhibition, the author has focused on the contrast between "mini" and "maxi". She introduces jewelry with simple minimalist designs with clean lines and minimal combinations in contrast to bolder and larger pieces. Some exhibits include both concepts in one piece - the combination of "minimalist" elements to achieve a "maximalist" design.

http://www.anahata-jewelry.com/

Baťa


Nahlédněte do top trendů kolekce Baťa pro jaro 2016. Letos je opravdu na co se těšit. Modely jsou plné zářivých barev a vzorů, nápadných střihů i originálních designů. Ať už jste milovnice designových kousků z přehlídkových mol, máte ráda trendy „ready-to-wear“ na každý den, ležérní styl, nebo nedáte dopustit na komfort, v letošní kolekci si určitě vyberete.

http://www.anrdoezrs.net/links/7964409/type/dlg/http://www.bata.cz/web/stranka/czech-chicks

Designeros.com


Designeros je online prodejní galerie produktů z dílen světových i českých designérů. Milovníci i tvůrci designu a všichni podporovatelé autorské tvorby zde mají možnost se setkat a propojit „bez hranic“. Myšlenku pomoct designérům prodávat do celého světa a zároveň obdivovatelům originálních produktů nakupovat od světových špiček prosadili zakladatelé již v roce 2012. V současné době funguje tato platforma již čtvrtým rokem a soustředí své aktivity i na offline propojení světa milovnků designu v rámci nejrůznějších akcí a událostí.

http://ow.ly/10iHEN

Dilna Hammer


DILNA HAMMER je umělecko-řemeslná manufaktura založená na nápadité tvorbě ze dřeva a restaurování starožitného nábytku, nacházející se v Brně. Je úžasné objevovat, co vše lze ručně vytvořit. Jak se pod rukama probouzí zašlý nábytek, formují nové výrobky či vytváří stylový interiér.

http://ow.ly/tclv3001cot

Eggo


EGGO jsou výrobky z kůže navržené tak, aby Vás provázely po dlouhá léta. Pracuji výhradně s těmi nejkvalitnějšími materiály od lokálních dodavatelů. Všechny mé výrobky jsou dostupné v jedenácti barvách. Výroba kabelek a všech ostatních produktů EGGO probíhá kompletně v České republice.

https://eggobag.com/

FRANCO ARAZZI


Sebevědomá žena s originálním myšlením, toužící po hravém, extravagantním módním doplňku – to je naše zákaznice a PRÁVĚ PRO NI jsme založily značku kožených kabelek FRANCO ARAZZI. Primární je pro nás experimentování na téma kabelka a vývoj nových modelů. Proto naše kabelky vznikají hlavně na objednávku a v malých sériích a všechny jsou autorskými originály. Do povědomí českého trhu se naše značka dostává díky přehlídkám designu a prostřednictvím butiků nabízejících originální český design.

http://www.francoarazzi.cz

Freshlabels


Freshlabels uvádí Marshal Apparel. Černobílý minimalismus. Absolutní současnost s pokorou k tradicím řemeslné zručnosti. Dva zásadní atributy, které asi nejlépe popisují filozofii značky Marshal Apparel.

http://www.anrdoezrs.net/links/7964409/type/dlg/http://www.freshlabels.cz/marshal-apparel/

Galerie Glassimo


Galerie Glassimo se nachází v centru Prahy. Vystavuje to nejkvalitnější sklo a porcelán z dílen renomovaných českých umělců, designérů a sklářů. V prostorách galerie najdete také výstavní prostor pro prezentaci současného českého umění. Mnohá díla jsou unikáty, které existují jen v jediném exempláři. Vybrat si u nás můžete práce Bořka Šípka a Jiřího Pačinka, Kateřiny Smolíkové, designový porcelán Daniela Piršče nebo výrobky jednoho z nejmodernějších evropských producentů nápojového skla firmy BOMMA. S některými pracemi se nesetkáte nikde jinde, jsou často výtvarníky vytvořená pouze pro Glassimo – jako například svítidla od Kateřiny Smolíkové, nebo mísy a vázy Italy od Jiřího Pačinka.

http://www.glassimo.eu

JennysKnitCo


Majitelka ukrajinské značky JennysKnitCo, která tyto přikrývky a další pletené zboží prodává, se jmenuje Jenny. Hlavním pilířem značky a také autorem produků je její maminka.

http://ow.ly/cbk53000oCF

LATITUDE


LATITUDE je mladá společnost zabývající se návrhy nábytku a designových objektů. Byla založena v roce 2015 a všechny její produkty jsou vyráběny v malé dílně v Moskvě. LATITUDE se inspiruje moderním skandinávským designem a minimalismem.

http://ow.ly/mXiv3001bYF

Lokomoce by PR.VE


Jsem studentka UMRPUM v Praze ateliéru Sklo. Sklo je také materiál kterému se primárně věnuji. Většina mých realizací se pohybuje na hranici mezi užitým a volným uměním. Kombinací materiálů a technologií, ale také tradičních přístupů a moderních médií hledám cestu k designu, který není pouze objektem příjemným na pohled. V poslední době se věnuji převážně volným realizacím, které se postupně od designu vzdalují.

http://prve.cz

NEASI


Jsme dvě. Navrhujeme a šijeme oblečení od minulého roku. Byly jsme znuděné oblečením v obchodních centrech, tak jsme si řekly, že s tím něco uděláme NEASI. Milujeme design, minimalismus, jednoduché věci, které jsou nositelné a kombinovatelné. Šijeme převážně z úpletů a pokaždé nás překvapí, jak jeden takový kousek vypadá na každé postavě jinak. Chceme tvořit oblečení, které nás baví...zatím se to daří... Tak nám držte palce NEASI

http://neasi-shop.cz/jak-se-fotilo-neasi/

NOEM


NOEM by Think Co2 je společnost z Barcelony. Specializujeme se na výstavbu ekologických moderních dřevostaveb. Nabízíme prefabrikované designové obytné stavby plně přizpůsobené potřebám našich zákazníků. Naše portfolio tvoří projekty NOEM GO, NOEM Concept a NOEM Stay. Naším cílem je maximální energetická efektivita, komfort a úspora energie díky konstrukčním standardům pro pasivní domy a využití nejmodernějších technologií.

http://www.noem.com/en/

RucheShelving


Izraelský designér a výrobce policových systémů, regálů, knihoven a výstavních vitrín.

http://ow.ly/1o0F3001bEx F

S.polu


My jsme sPoLu — mladí tvůrci, párovci žíjící aktuálně v Brně. V ženském zastoupení Polina Davydenko a mužské polovičce Lukáš Dobeš. Vytváříme věci s láskou, nejen k sobě navzájem, ale i k výsledkům, zvířátkům, přírodě..

http://s-polu.tumblr.com

Šperky Angel


Jmenuji se Alexandra Dětinská a jsem výtvarnice. Nedávno jsem zde vystavovala naivní obrazy. Nyní bych vám chtěla představit své Andělky. Vždy jsem velmi toužila, kromě malování obrazů, kdy zdobím stěny domů a bytů, vytvořit ještě "něco" , nějaký šperk, talisman, radost...a tak vznikla Andělka. A vy můžete posoudit, jak se mi to podařilo...

http://www.sperkyangel.cz

Tomáš Bojko - Quadworlds


Podstatu minimalismu vystihují jednoduché linie tvarů, geometrie a čistota. Heslo „méně je více“ prosazujeme již několik desítek let nejen v designu, ale i v mnoha dalších uměleckých oborech. Je vám blízký pohled na svět bez nepodstatných okolků a dokážete vnímat ty nejdůležitější složky díla? Pak přijměte malou výzvu a podtrhněte svoji osobnost novým dekorem vašeho interiéru, který na každého dýchne čistotu a eleganci. Tomáš Bojko se umístil na třetím místě v národním kole soutěže EISA Photography Maestro 2014. Další výrazný úspěch slavil o rok později se zlatou medailí, když získal ocenění prvního místa na mezinárodní soutěži International Photography Awards 2015 v amatérské kategorii Fine Art, koláž.

https://500px.com/quadworlds

Vydra&Volkmer


Mladá česká manufaktura Vydra&Volkmer věří v barvy, čistý len a kvalitní řemeslo. Výrobky jsou vyrobeny z prvotřídního lnu tkaného v České republice a obarveného exkluzivními barevnými odstíny. Len, který vytváří hluboký pocit harmonie, kde se tradice snoubí s moderním pojetím ...

http://ow.ly/CG3W3001duUSdílejte na: FacebookTwitterGoogle+

Partneři

Buďte ve spojení:

(c) Fashion&Design Festival 2018 »KONTAKT«, všechna práva vyhrazena / webdesign Studio R3D, s.r.o.